Yaşar Karayel

Attiklari Iftirlarda Bogulacaklar

Anasayfa Tbmm Konusmalari › Attiklari Iftirlarda Bogulacaklar
Karayel, TBMM'de yaptigi konusmada, kendilerinin hizmet ürettigini ancak bazilarinin hala iftira ve yalan dolanlarla siyaset yapmaya çalistigini söyleyerek, “Bilsinler ki bu iftiralar çamur atanlari da bir gün bogacaktir. Mesnetsiz, tutarsiz ve çamur at izi kalsin siyasetiyle artik hiçbir yere varilamayacagi çoktan anlasilmistir. Bu söylemler prim de yapmamaktadir” dedi.

GÜNEY ÇEVREYOLU

AK Parti hükümetinin duble yol ataginin Kayseri'de de sürdügünü kaydeden Karayel, “Cumhuriyet tarihinden 2002 yilina kadar ilimizde 82 km duble yol yapilmisken, 2002 yilindan günümüze kadar 472 km duble yol yapilmistir. Sehir merkezine 17 milyon TL harcanarak yapilan mimarsinan köprülü kavsagi ile can ve mal kaybi önlenmistir.

Kuzey çevreyolu tamamlanmis ve sehirlerarasi trafik sehir içinden çikarilmistir. Bu proje için 110 milyon TL harcama yapilmistir. Güney çevreyolu projesi ne 2011 yili içinde baslanacaktir” dedi.

ZAMANTI TÜNELI KENDI ALANINDA DÜNYADA TEK

Karayel, “Kendi alaninda dünyada tek olan yaklasik,12 km lik zamanti tüneli nin açilmasiyla;

Develi ovasinda sulanan 18 bin 346 hektar alan, toplamda 34 bin 918 hektara çikacaktir.

2010 yili fiyatlariyla 252 milyona mal olan Zamanti tüneli, Sultan Sazligi dogal sit alaninin su ihtiyaci karsilanmis olacaktir. Develi 2.ci Merhale Projesi tümüyle tamamlandiginda Develi-Yahyali-Yesilhisar ilçeleri üçgenindeki yaklasik 20 bin çiftçi ailesi büyük ölçüde sulu tarim yapmaya baslayacak. Ve yilda 70 milyon TL gelir saglanacaktir.

Yine ayrica bu tünelden çikan içilebilir su kaynagi ile Develi- Yesilhisar ve o bölgede yasayan köy ve kasabalarimizin içme suyu da saglanmis olacaktir.

SAGLIK ALANINDA BÜYÜK PROJE

Türkiye'de bazi illerde uygulanacak olan bölge hastanelerinden birisinin de Kayseri'de planlandigini hatirlatan Yasar Karayel, “Bilindigi gibi dünyanin ilk tip fakültesi Gevher Nesibe Sifahiyesi adiyla Kayseri de yapilmistir.

Simdi ise Türkiye nin önemli bölgelerinde planlanan büyük bölge hastanelerinden biride kayseri de projelendirilmistir.

1480 yatakli saglik hastanesi yapildiginda Ilimiz bir sanayi sehri oldugu kadar, ayni zamanda da egitim, kültür ve saglik merkezi de olacaktir.

 Sehrimizde okuryazar oranina baktigimizda, %95 leri astigimizi görüyoruz” diye konustu.

HIZLI TREN PROJESI

Milletvekil Yasar Karayel, Hizli Tren için proje çalismalarinin bittigini belirterek, “500

milyon TL ye malolmasi beklenen 139 km lik Yerköy Kayseri arasi çift hatli bu projenin yapimi için uluslar arasi finans kuruluslariyla temaslar sürdürülmektedir. Ankara – Kayseri hizli tren projesi tamamlandiginda 5 saat olan mevcut yolculuk süresi 2 saate inecektir” dedi.

© 2011 Yaşar Karayel Tüm hakları saklıdır.