Yaşar Karayel

Attıkları Iftirlarda Boğulacaklar

Anasayfa Tbmm Konuşmaları › Attıkları Iftirlarda Boğulacaklar
Karayel, TBMM'de yaptığı konuşmada, kendilerinin hizmet ürettiğini ancak bazılarının hala iftira ve yalan dolanlarla siyaset yapmaya çalıştığını söyleyerek, “Bilsinler ki bu iftiralar çamur atanları da bir gün boğacaktır. Mesnetsiz, tutarsız ve çamur at izi kalsın siyasetiyle artık hiçbir yere varılamayacağı çoktan anlaşılmıştır. Bu söylemler prim de yapmamaktadır” dedi.

GÜNEY ÇEVREYOLU

AK Parti hükümetinin duble yol atağının Kayseri'de de sürdüğünü kaydeden Karayel, “Cumhuriyet tarihinden 2002 yılına kadar ilimizde 82 km duble yol yapılmışken, 2002 yılından günümüze kadar 472 km duble yol yapılmıştır. Şehir merkezine 17 milyon TL harcanarak yapılan mimarsinan köprülü kavşağı ile can ve mal kaybı önlenmiştir.

Kuzey çevreyolu tamamlanmış ve şehirlerarası trafik şehir içinden çıkarılmıştır. Bu proje için 110 milyon TL harcama yapılmıştır. Güney çevreyolu projesi ne 2011 yılı içinde başlanacaktır” dedi.

ZAMANTI TÜNELİ KENDİ ALANINDA DÜNYADA TEK

Karayel, “Kendi alanında dünyada tek olan yaklaşık,12 km lik zamantı tüneli nin açılmasıyla;

Develi ovasında sulanan 18 bin 346 hektar alan, toplamda 34 bin 918 hektara çıkacaktır.

2010 yılı fiyatlarıyla 252 milyona mal olan Zamantı tüneli, Sultan Sazlığı doğal sit alanının su ihtiyacı karşılanmış olacaktır. Develi 2.ci Merhale Projesi tümüyle tamamlandığında Develi-Yahyalı-Yeşilhisar ilçeleri üçgenindeki yaklaşık 20 bin çiftçi ailesi büyük ölçüde sulu tarım yapmaya başlayacak. Ve yılda 70 milyon TL gelir sağlanacaktır.

Yine ayrıca bu tünelden çıkan içilebilir su kaynağı ile Develi- Yeşilhisar ve o bölgede yaşayan köy ve kasabalarımızın içme suyu da sağlanmış olacaktır.

SAĞLIK ALANINDA BÜYÜK PROJE

Türkiye'de bazı illerde uygulanacak olan bölge hastanelerinden birisinin de Kayseri'de planlandığını hatırlatan Yaşar Karayel, “Bilindiği gibi dünyanın ilk tıp fakültesi Gevher Nesibe Şifahiyesi adıyla Kayseri de yapılmıştır.

Şimdi ise Türkiye nin önemli bölgelerinde planlanan büyük bölge hastanelerinden biride kayseri de projelendirilmiştir.

1480 yataklı sağlık hastanesi yapıldığında İlimiz bir sanayi şehri olduğu kadar, aynı zamanda da eğitim, kültür ve sağlık merkezi de olacaktır.

 Şehrimizde okuryazar oranına baktığımızda, %95 leri aştığımızı görüyoruz” diye konuştu.

HIZLI TREN PROJESİ

Milletvekil Yaşar Karayel, Hızlı Tren için proje çalışmalarının bittiğini belirterek, “500

milyon TL ye malolması beklenen 139 km lik Yerköy Kayseri arası çift hatlı bu projenin yapımı için uluslar arası finans kuruluşlarıyla temaslar sürdürülmektedir. Ankara – Kayseri hızlı tren projesi tamamlandığında 5 saat olan mevcut yolculuk süresi 2 saate inecektir” dedi.

© 2011 Yaşar Karayel Tüm hakları saklıdır.