Yaşar Karayel

Projeler

AKPARTI KAYSERI MILLETVEKILI
YASAR KARAYEL'DEN ÇIFTE MÜJDE
22 subat 2011

 AK Parti Kayseri Milletvekili Yasar Karayel, Kayseri'nin önemli projeleri arasinda bulunan Güney Çevreyolu'nun ihale asamasina geldigini belirterek, “Yolun 13 kilometrelik bölümünü bu yilin sonuna kadar tamamlamayi planliyoruz” dedi.
 AK Parti Kayseri Milletvekili Yasar Karayel, yaptigi yazili açiklamada, son yillardaki yatirimlar sayesinde Türkiye'nin ulasim alaninda dünya standartlarini yakaladigini kaydetti. Kayseri'nin de bu alanda hak ettigi yatirimi aldigini ve ulasim konusunda sorun yasamadigini ifade eden Karayel, sunlari söyledi:
 “Kayseri'de 50 yildir konusulan ancak bir türlü hayata geçirilemeyen bir projeyi de gerçeklestirmek insallah bizim hükümetimize nasip olacak. Garipsu mevkiinden baslayarak, 1. Organize Sanayi Bölgesi'ne kadar gelecek olan 13 kilometrelik Güney Çevreyolu Projesi, ihale asamasina gelmis bulunmaktadir. Bu yolu 2011 yilinin sonuna kadar hizmete açmayi planliyoruz. Yaklasik olarak 6.5 milyon TL'ye mal olacak proje ile birlikte Kayseri; Kuzey Çevreyolu'ndan sonra Güney Çevreyolu'na da kavusacak, böylece hem sehirlerarasi hem de sehir içi ulasimda uzun yillar hiçbir sorun yasamayacaktir. Bunun yaninda, Kayseri'den Ankara'ya kadar olan duble yollarda, sicak asfalt çalismasini yatirim programina aldirdik ve yil içerisinde bu çalismayi da baslatmayi hedefliyoruz.”
 Karayel, Türkiye'de 15 lojistik köyden biri'nin de Kayseri'ye yapildigini hatirlatarak, 2011 yilinda bu projeyle ilgili de önemli gelismelerin yasanacagini söyledi.

 

© 2011 Yaşar Karayel Tüm hakları saklıdır.