Yaşar Karayel

Projeler

AKPARTİ KAYSERİ MİLLETVEKİLİ
YAŞAR KARAYEL'DEN ÇİFTE MÜJDE
22 şubat 2011

 AK Parti Kayseri Milletvekili Yaşar Karayel, Kayseri'nin önemli projeleri arasında bulunan Güney Çevreyolu'nun ihale aşamasına geldiğini belirterek, “Yolun 13 kilometrelik bölümünü bu yılın sonuna kadar tamamlamayı planlıyoruz” dedi.
 AK Parti Kayseri Milletvekili Yaşar Karayel, yaptığı yazılı açıklamada, son yıllardaki yatırımlar sayesinde Türkiye'nin ulaşım alanında dünya standartlarını yakaladığını kaydetti. Kayseri'nin de bu alanda hak ettiği yatırımı aldığını ve ulaşım konusunda sorun yaşamadığını ifade eden Karayel, şunları söyledi:
 “Kayseri'de 50 yıldır konuşulan ancak bir türlü hayata geçirilemeyen bir projeyi de gerçekleştirmek inşallah bizim hükümetimize nasip olacak. Garipsu mevkiinden başlayarak, 1. Organize Sanayi Bölgesi'ne kadar gelecek olan 13 kilometrelik Güney Çevreyolu Projesi, ihale aşamasına gelmiş bulunmaktadır. Bu yolu 2011 yılının sonuna kadar hizmete açmayı planlıyoruz. Yaklaşık olarak 6.5 milyon TL'ye mal olacak proje ile birlikte Kayseri; Kuzey Çevreyolu'ndan sonra Güney Çevreyolu'na da kavuşacak, böylece hem şehirlerarası hem de şehir içi ulaşımda uzun yıllar hiçbir sorun yaşamayacaktır. Bunun yanında, Kayseri'den Ankara'ya kadar olan duble yollarda, sıcak asfalt çalışmasını yatırım programına aldırdık ve yıl içerisinde bu çalışmayı da başlatmayı hedefliyoruz.”
 Karayel, Türkiye'de 15 lojistik köyden biri'nin de Kayseri'ye yapıldığını hatırlatarak, 2011 yılında bu projeyle ilgili de önemli gelişmelerin yaşanacağını söyledi.

 

© 2011 Yaşar Karayel Tüm hakları saklıdır.