Yaşar Karayel

Yaşar Karayel Kimdir?1950 Yılında Tomarza Akdere Köyünde doğdu.

İlkokulu Akdere İlkokulu'nda, ortaokul ve lise öğrenimini Kayseri Sümer Lisesi'nde tamamladı.

Marmara Üniversitesi İktisadi ve idari Bilimler Fakültesinden mezun oldu. Üniversite yıllarında Fakülte Öğrenci Dernek Başkanlığı ve Milli Türk Talebe Birliğinde (MTTB) öğrenci işleri Müdürlüğü, Basın Yayın Müdürlüğü, Yönetim Kurulu Üyeliği, Teşkilatlardan sorumlu icra Konseyi Başkanlığı, Milli Gençlik Dergisi Yöneticiliği yaptı.

Memurluk hayatına İstanbul Vakıflar Bölge Müdürlüğünde başladı. Fatih Vakıflar Yüksek Öğrenci Yurdunda Müdürlük, Vakıf Gureba Hastanesi Yönetim Müdürlüğü görevlerini yaptı.

Kültür Bakanlığı İstanbul İl Kültür Müdürlüğü, Anıtlar ve Müzeler Genel Müdürlüğünde Daire Başkanlığı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanlığı, Başbakan Baş müşaviri ve son olarak Bayındırlık ve İskan Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığı görevlerinde bulunmuştur. Milletvekilliği adaylığı için bu görevden ayrılmıştır.

Sosyal faaliyetleri arasında Birlik Vakfı Kurucular Kurulu ve Mütevelli Heyeti Üyeliği, Birlik Vakfı İstanbul Şube Başkanlığı, Fatih Belediyesi Meclis Üyeliği ve Meclis Başkan Vekilliği, Türkiye Gönüllü Teşekküller Vakfı Üyeliği, Kayseri Tomarzalılar Vakfı Kurucu Başkanlığı, Türkiye Kızılay Derneği Denetim Kurulu Başkanlığı yapmıştır.

Türkiye Mühendisler Birliği onur üyesidir.

Türk Parlamenterler Birliği 16 ve 17. dönem Genel Başkan Yardımcısıdır.

22 Temmuz 2007 Genel Seçimlerinde Kayseri Milletvekili seçilerek Parlamentoya giren Karayel
12 Haziran 2011 genel seçimlerinde 24.dönem
 7  Haziran 2015 genel seçimlerinde 25. dönem milletvekili olarak tekrar seçilmiştir.

TBMM Darbeleri Araştırma Komisyonunda 28 Şubat Alt Komisyon başkanlığı görevini yürüttü. Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm komisyonu Başkanvekili olarak görev yaptı.

AK Parti 5. Olağan ve 2. Olağanüstü Genel Kurulunda MKYK üyesi olarak seçilmiş olup, halen görev yapmaktadır.

Karayel evli ve üç çocuk babasıdır.

© 2011 Yaşar Karayel Tüm hakları saklıdır.