Yaşar Karayel

Yasar Karayel Kimdir?1950 Yilinda Tomarza Akdere Köyünde dogdu.

Ilkokulu Akdere Ilkokulu'nda, ortaokul ve lise ögrenimini Kayseri Sümer Lisesi'nde tamamladi.

Marmara Üniversitesi Iktisadi ve idari Bilimler Fakültesinden mezun oldu. Üniversite yillarinda Fakülte Ögrenci Dernek Baskanligi ve Milli Türk Talebe Birliginde (MTTB) ögrenci isleri Müdürlügü, Basin Yayin Müdürlügü, Yönetim Kurulu Üyeligi, Teskilatlardan sorumlu icra Konseyi Baskanligi, Milli Gençlik Dergisi Yöneticiligi yapti.

Memurluk hayatina Istanbul Vakiflar Bölge Müdürlügünde basladi. Fatih Vakiflar Yüksek Ögrenci Yurdunda Müdürlük, Vakif Gureba Hastanesi Yönetim Müdürlügü görevlerini yapti.

Kültür Bakanligi Istanbul Il Kültür Müdürlügü, Anitlar ve Müzeler Genel Müdürlügünde Daire Baskanligi, Istanbul Büyüksehir Belediyesi Baskan Danismanligi, Basbakan Bas müsaviri ve son olarak Bayindirlik ve Iskan Bakanligi Müstesar Yardimciligi görevlerinde bulunmustur. Milletvekilligi adayligi için bu görevden ayrilmistir.

Sosyal faaliyetleri arasinda Birlik Vakfi Kurucular Kurulu ve Mütevelli Heyeti Üyeligi, Birlik Vakfi Istanbul Sube Baskanligi, Fatih Belediyesi Meclis Üyeligi ve Meclis Baskan Vekilligi, Türkiye Gönüllü Tesekküller Vakfi Üyeligi, Kayseri Tomarzalilar Vakfi Kurucu Baskanligi, Türkiye Kizilay Dernegi Denetim Kurulu Baskanligi yapmistir.

Türkiye Mühendisler Birligi onur üyesidir.

Türk Parlamenterler Birligi 16 ve 17. dönem Genel Baskan Yardimcisidir.

22 Temmuz 2007 Genel Seçimlerinde Kayseri Milletvekili seçilerek Parlamentoya giren Karayel
12 Haziran 2011 genel seçimlerinde 24.dönem
 7  Haziran 2015 genel seçimlerinde 25. dönem milletvekili olarak tekrar seçilmistir.

TBMM Darbeleri Arastirma Komisyonunda 28 Subat Alt Komisyon baskanligi görevini yürüttü. Bayindirlik, Imar, Ulastirma ve Turizm komisyonu Baskanvekili olarak görev yapti.

AK Parti 5. Olagan ve 2. Olaganüstü Genel Kurulunda MKYK üyesi olarak seçilmis olup, halen görev yapmaktadir.

Karayel evli ve üç çocuk babasidir.

© 2011 Yaşar Karayel Tüm hakları saklıdır.