Yaşar Karayel

Tv1 Kayseri Televizyonunda Yayinlanan Röportaj

Vatana Vatandaslara hizmet önceligimizdir

04 Ocak 2017
AK Parti MKYK Üyesi Yasar Karayel, birbirinden çarpici açiklamalar yapti, Kayseri´de hizmet noktasinda eksigi-noksani olan daire müdürlerinin gideceginin altini çizdi, “Aslolan vatana, vatandasa hizmettir. Hizmette kusuru olanlar, gider” dedi.

AK Parti´nin Kayseri´deki daire müdürlerini siki bir biçimde takip ettigini belirten Karayel, her hangi bir olumsuz tavir karsisinda gerekenin yapilacagini ifade etti.

  Tv1´de yayimlanan Moderatörlügünü Dogan Havur´un yaptigi “Gündem Özel” programina konuk olan AK Parti MYK Üyesi, eski Kayseri Milletvekili Karayel, gazetemiz Genel Yayin Yönetmeni Metin Sönmez ile eHaber Gazetesi Genel Yayin Yönetmeni Ferhat Yagmur´un sorularini cevapladi.

  TERÖR MART´TA BITER

  Iç politikadan, dis politikaya ve Kayseri´nin sorunlarina ve yatirimlarina dair bir çok konuda görüslerini dile getiren Karayel sunlari söyledi: “Bir tarafta terör olaylari, diger yanda sinirimizda yasanan gelismeler. Bunlar birbiriyle ilintili. Hükümetimiz, basta terör olmak üzere her konuda cansiperane çalismaktadir. Önümüzdeki günlerde her sey rayina girecektir, bundan kimsenin kuskusu olmasin. Terör olaylari, mart ayi içinde biter. Devletin asli görevi kamu güvenligini saglamaktir. Bu da saglanmak üzeredir. Gelen sehit haberleri hepimizi derinden etkilemektedir, üzmektedir ama yürüttügümüz bu mücadele son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar, kararlilikla devam edecektir.”

  YATIRIMLAR TAKIBIMIZDE

  Hükümetin, seçimlerden önce vatandasa verdigi her sözü yerine getirme adina art arda eylem planlarini uygulamaya koyduguna isaret eden MYK Üyesi Karayel, “Tabii ki bu arada Kayseri´ye yapilacak yatirimlari da siki sikiya takip ediyoruz. Yüksek Hizli Tren projesinin zamaninda hayata geçmesi için bakanimizla, vekillerimizle el birligiyle gayret içindeyiz. Bölge Hastanesi´nin tamamlanmasi ve diger yatirimlar hassasiyetle gündemimizde yer aliyor” diye konustu.

  SEKER´E SAHIP ÇIKTI

   Son dönemde Kayseri Seker Fabrikasi ile ilgili asilsiz yayinlar yapildigini vurgulayan Karayel, bu sehre zarar veren her seye karsi olduklarini dile getirdi. Karayel, “Kim olursa olsun, yolsuzluguna, hirsizligina, saibesine sahit olursak; böyle bir seyin olduguna emin olursak kimsenin yaninda ve arkasinda da asla durmayiz. Bizim için dürüstlük esastir” diye konustu. Kayseri´nin ekonomik hayatinda Kayseri Seker Fabrikasi çok önemli bir kurum oldugunu belirten Karayel,  Kayseri´nin asinda, ekmeginde, sanayisinin büyümesinde ve bugünlere gelmesini saglayan 3-4 fabrikasindan birisi oldugunu söyledi. Karayel, “Bu sehir fabrikasi da bizim güzide kurumlarimizdan birisi. Zaman zaman iyi yöneticiler eli ile yönetilmis, zaman zaman da kötü yönetilmis. Batmis bir fabrika Kayseri´nin itibarli fabrikalarindan biri. Kayseri´nin vergi rekortmeni. Türkiye´nin ilk 100 kuruluslarindan birisi. 1 milyarin üzerinde cirosu olan bir sirket. Bununla birlikte 30 bine yakin fiilen pancar ekicisi olan, elinin emegi, alninin teri ile olan geçinen insanlarimizin alin terinin oldugu bir yer” diye konustu.

  PARALEL VERSA ESKI BAKIYEDEN KALMADIR

Bu fabrikanin oldugu yerde rantin büyük oldugunu belirten Karayel, sunlari söyledi: “Fabrika geçmis dönemlerde çok büyük zararlar etti. Bu zararlar yine bu fabrikanin yöneticilerin çalismalari ve gayretleri ile bu borçlar ödendi. Suanda Türkiye´nin en çok kredisi yüksek kurumlarindan birisi haline geldi. Eskiden kredi vermeyen bankalar simdi tabiri caiz ise ‘yeter ki bizde hesap açin, biz de size para verelim´ diye sirketlere gidip gelen finans kurumlari var. Seker fabrikasi böyle bir kurum. Buraya göz dikmis insanlarda var. geçmis dönemde buradan rant elde etmis, burayi sömürmüs, bu kadar büyük bataga sebep olmus, sehrin ekmekçisinden, yogurtçusundan, sanayicisinden herkese borç takmis bir fabrika geçmis dönemde. Normalde yogurt bile verilmeyen fabrikadan bugün vergi rekortmeni bir fabrika haline dönüsmüs. Buraya çamur atmak isteyen, disaridan gazel okuyan, geçmis dönemde buranin rantindan istifade etmis olanlar ister istemez bos durmuyorlar. Yöneticilerini paralelcilikle suçlayanlar var. bazi basin yayin organlarinda bunu destekleyici yandaslik yapan, bu islere asli astari olmayan sekilde yazilan çizilen de oluyor. Hüseyin Bey´i taniyoruz. Hüseyin Bey tarim kredi de yöneticilik yapti. Daha önce Istanbul Büyüksehir Belediyesi´nde istirakler daire baskanligi yapti. Dogrusu isinden ve ahlakindan kendisi ile alakali simdiye kadar bir eksikligini görmedigimiz bir arkadas. Bir eksikligini de görürsek de kimse babamizin oglu degil. Seker fabrikasinin bu sekilde karli hale gelmesinin zeminin olusturmasini sayin bakanimizin da bizim de katkilarimiz oldu. Bu sehrin, bu ülkenin menfaatlerine zarar veren her seyin karsisindayiz.  Bu sehrin menfaatleri neyi gerektiriyorsa, kurumlarin menfaatlerini ne gerektiriyorsa onlarinda yanindayiz. Ta ki aksi oluncaya kadar. Kim olursa olsun, yolsuzluguna, hirsizligina, saibesine sahit olursak; böyle bir seyin olduguna emin olursak kimsenin yaninda ve arkasinda da asla durmayiz. Bizim için dürüstlük esastir. Çaliskanlik esastir. Türkiye´nin, sehrimizin ve fabrikada çalisanlarimizin, 80 bin çiftçimizin alin terinin korunmasi esastir. Biz bu noktada Seker noktasinda destegimiz var. Arkadaslarinda paralel maralel olduguna ben asla ihtimal vermiyorum. Solcu filan deseniz belki ama paralel deyince olmuyor. Hüseyin Bey´i ve oradaki yönetici arkadaslari geçmisten beri taniriz. Kadir Günes´i taniriz. Kadir´in kim neresine paralelci diyecek. Orada paralelci çalisan varsa geçmisten kalan insanlardir. Bugün bunlara çamur atanlar o zaman bunlarla neden çalistilar diye adama sorarlar.”

  IL TESKILATI BASARILI

  AK Parti Kayseri Il Teskilati ile ilgili spekülasyonlarin yapildigina isaret eden MYK Üyesi Karayel, “Bu teskilat, seçimlerden alninin aki ile çikmis ve basarili olmustur. Basarili bir teskilati yipratmaya kimsenin hakki olmadigini düsünüyorum. Zorlu sinavdan, basari elde ederek ayrilan teskilatimiz, ayrica övgüyü hak etmektedir” ifadesini kullandi.

    RSS Kaynağı
© 2011 Yaşar Karayel Tüm hakları saklıdır.