Yaşar Karayel

Ak Parti Mkyk Toplantısı

AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu'nu (MKYK) topladı. Toplantı 9 saat sürdü. Yeni Anayasa ve dokunulmazlık konuları öne çıktı.

11 Mart 2016

Başbakanımız Ahmet Davutoğlu, başkanlığında 11 Mart 2016 cuma günü partimizin en üst karar organı Merkez Karar ve Yönetim Kurulu'nu (MKYK) topladı. Toplantımız 9 saat sürdü. Yeni Anayasa ve dokunulmazlık konuları öne çıktı.

Toplantımızın da, AK Parti olarak; Anayasa teklifini 1 ay içerisinde tamamlayarak TBMM Başkanlığı'na sunmaya  karar verdik. Bir sonraki MKYK toplantısına sunulabilecek hale getirilmesini kararlaştırıldık. Nisan'da yapılacak MKYK toplantısında üzerinde değerlendirmelerin yapılacağı Anayasa metninin, Mayıs ayı sonunda ya da en geç Haziran ayı başında TBMM Başkanlığı'na sunulması gerektiği ifade edildi.

MKYK toplantısında ayrıca HDP'li bazı vekillerin dokunulmazlık dosyaları ele alındı. TBMM Anayasa Komisyonu Başkanımız Mustafa Şentop'un bilgi verdiği toplantıda, özellikle aracında silah taşıyan Faysal Sarıyıldız ile canlı bomba için taziyeye giden Tuğba Hezer gibi isimlerin dokunulmazlığının kaldırılması konusunda kararlı durulması gerektiği benimsendi.


    RSS Kaynağı
© 2011 Yaşar Karayel Tüm hakları saklıdır.